Jak se chránit na sociálních sítích | Vzdělávací podklady

Podklady ke stažení
Infolist Sociální sítě
Máš na sockách opravdu jen své přátele? Víš, kde jsou nejslabší místa tvých profilů?
Stáhnout
V digitálním světě | Aktivita: Sociální sítě
Prostřednictvím aktivity s popisem fotografií se žáci učí rozlišovat, jaký obsah je nebo není vhodný pro veřejné sdílení na sociálních sítích. Zvažují rizika hrozící ze zveřejňování citlivých informací a postupně se zamýšlí nad výhodami a nevýhodami sociálních sítí.
Stáhnout
V digitálním světě | Otázky a odpovědi: Sociální sítě
Otázky a odpovědi k dílu V digitálním světě: Sociální sítě
Stáhnout
6. díl - V digitálním světě - Sociální sítě
Seriáloví sourozenci zakládají rodinný profil na sociální síti. Než se stačí rozkoukat, Kocour nasdílí veřejně své podařené selfíčko a na profilu se strhne lavina reakcí. Díky sociálním sítím jako jsou Facebook, Instagram nebo TikTok TikTok (dříve Musical.ly) je sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých několika vteřinových videí. TikTok patří mezi nejpoužívanější sociální sítě současnosti. Aplikaci vyvíjí čínská společnost ByteDance a na čínském trhu je aplikace známá pod názvem Douyin.můžeme být v kontaktu se svou rodinou a přáteli. Stejně tak nám tyto platformy umožňují propojit se s novými lidmi a sledovat veřejně známé osobnosti. Na místě je však obezřetnost. Dřív, než cokoli zveřejním, je potřeba zamyslet se nad nastavením soukromí svého příspěvku.
Přehrát
Metodické náměty na výukové aktivity_Sociální sítě
Sociální sítě mohou mít vliv na naši psychiku. Aktivita Like-speech nabízí způsob, jak se nad tímto vlivem zamyslet a prozkoumat, jak bychom se cítili, kdybychom nebyli dostatečně pozitivně vnímáni. Při brainstormingu žáci hledají spojitosti mezi různými pojmy, které se vztahují k sociálním sítím. Cílem je rozvíjet schopnost najít souvislosti a přemýšlet kreativně. Aktivita Zrcadlo mého ideálního já umožňuje žákům najít inspiraci na sociálních sítích a zlepšit své schopnosti a znalosti v oblastech, které jsou pro ně důležité. Cílem je podpořit sebeuvědomění a osobní růst.
Stáhnout