„Začíná to v osmi letech u videa na výrobu slizu,“ říká Dominika Herdová, manažerka Nadace O2 v Cyber Castu Radka Šichtance.
Kyberšikana, výzvy, predátoři. Jsou to hlavní nebezpečí, jež hrozí dětem na internetu? Kolik času by měly děti u obrazovek maximálně strávit? A jak kontrolovat, kde se v kyberprostoru děti pohybují a s kým komunikují? Na tyto otázky odpovídala v O2 Cyber Castu Radka Šichtance Dominika Herdová z Nadace O2.Dominika Herdová již od roku 2019 vede projekt O2 Chytrá škola, který rozvíjí digitální gramotnost dětí, učitelů a hlavně rodičů. Navštěvuje s týmem školy a úzce spolupracuje se vzdělávacími partnery. Ti žákům i rodičům ukazují, jak správně využívat technologie a zůstat přitom v bezpečí na internetu.
Manažerka Nadace O2 v podcastu rodiče nejen varuje před nebezpečím, které v online prostoru na děti číhá, ale také vyzývá, aby se s dětmi o tématech bezpečí na internetu nebáli mluvit. Proč je to důležité? Má dítě šanci rozpoznat na internetu sexuálního predátora? A kdy vůbec s digitálním vzděláváním u dětí začít? To vše se dozvíte v poutavém rozhovoru Děti si nebezpečí na internetu neuvědomují, ale nemá smysl jim cokoli zakazovat | O2 CyberNews.
Autor: Kateřina Neumannová, Tým Bezpečně v síti.cz