Logo chytré školy
O nás

Program O2 Chytrá škola už pomáhá učitelům. Teď jsme spustili web Bezpečně v síti.cz pro širokou veřejnost

Tady si přijdou na své všichni, kdo aspoň občas potřebují internet

Poznáte, že kamarádka, spolužák nebo třeba mladší bráška mají v online světě problém? Uměli byste jim pomoct? Na síti je nejlepší obrana prevence. Proto vás vyzbrojíme užitečnými tipy, články, kvízy a videy, která vás naučí vyhýbat se nástrahám internetu. Dostupnou formou bez zbytečného poučování.

Start O2 Chytré školy
Karolína Tůmová a Saša Kalynyč žáci 9.C, Základní škola Zdenky Braunerové, Roztoky u Prahy

Grantový program

Prostřednictvím grantového programu O2 Chytrá škola jsme od roku 2018 podpořili 149 projektů pro základní školy a dětské domovy, zaměřených na výuku digitální, počítačové a mediální gramotnosti a bezpečnosti na internetu.

Podpořených škol a děstkých domovů

10 963 535 Kč

Celkově rozdaných finančních prostředků

Proškolených studentů a učitelů

Marie Jelínková Ťupová, Pavlína Mudrochová - Petra Fejfarová - pedagogové školy, Základní škola Zdenky Braunerové, Roztoky u Prahy

Pomáháme vám s Nadací O2 už od roku 2002

Jako poskytovatel moderních technologií, kam
online svět patří, cítíme zodpovědnost za to, aby jejich uživatelé byli na sítích v bezpečí. Nadace O2 proto svou činností pomáhá zlepšovat a zjednodušovat životy lidí všech věkových kategorií.

19 let

Pomáháme
od roku 2002

DMS

Jako první jsme spustili DMS
Tadeáš Bilíček, Kája a Saša, žáci 9.C, Základní škola Zdenky Braunerové, Roztoky u Prahy

Co o nás říkají školy?

ZŠ Plumlov okres Prostějov
„Dříve jsem si neuvědomovala, kolik času děti tráví na internetu. Překvapilo mě, jak dokážou rychle a bez přemýšlení nasdílet téměř cokoli o sobě.“
Slova žákyně ZŠ a MŠ Ludgeřovice
„Ze začátku o tom nikdo moc neuvažuje a sděluje o sobě všechno, co ho napadne. Postupem času mu ale některé věci mohou začít vadit, a uvědomuje si, co zveřejnit a co ne."
Mgr. Martina Kheilová ZŠ a SŠ Karlovy Vary
„V současné době mají moderní technologie přímo revoluční efekt na vzdělávání. Pomalu, ale jistě se mění přístup k učení sebe i ostatních. Díky programu O2 Chytrá škola můžeme měnit přístupy, učení a pomůcky. K tomu si můžeme vybrat aktivity, které škola potřebuje. Dále velmi děkujeme za finanční podporu, vstřícnou komunikaci, poskytování rad a také i webový portál www.o2chytraskola.cz, který je naprosto skvělý.“
David Urubčík ZŠ Ježek bez klece
„Program se zaměřuje na oblast, která má vysoký vliv na životy dětí. Děti tráví v on-line prostoru čím dál více času a nyní po distanční výuce se tento čas znásobil. Program umožňuje školám se zviditelnit a nabízí unikátní příležitost, kterou může využít kdokoli i bez zkušeností. Program O2 Chytrá škola se neustále vyvíjí podle dění a zpětné vazby od účastníků projektů a jedná se o nejlepší pomoc a podporu zlepšit podmínky školám v České republice, který má smysl, kvalitu a udržitelnost.“
Mgr. Iva Schmittová ZŠ Praha 7, Korunovační
„Díky penězům, které jsme získali z Vašeho grantu, jsme mohli uskutečnit aktivity v rámci mediální výchovy, které bychom jinak pro děti na 1. stupni uskutečnit nemohli, ačkoliv je považujeme díky rychlému technologickému postupu a dřívějšímu "pohybu" děti v digitálním prostředí za velice důležité. Díky současné situaci – distanční (online) výuce jsme mohli využít i odborné pomoci pro pedagogy.“
Slova žáků ZŠ a MŠ Hať
„Přednáška byla super a zase mi to paní upřesnila, co se z malé nedbalosti může stát. Řekla nám i nějaké příklady a co je u lidí za následky.“ „Opět jsme si zopakovali, co se může stát, když budeme nepozorní a nezodpovědní. Také před čím si máme dát pozor.“ „Beseda se mi velmi líbila. Byla zábavná a zajímavá. Teď si na internetu dávám větší pozor, abych něco třeba omylem nezveřejnila nebo něco podobného. Pán byl velmi milý.“
Kristýna Kracíková, metodik prevence ZŠ Chýně
„Díky projektu od O2 Chytrá škola se nám podařilo edukovat žáky v tématu kyberprostoru a bezpečí v něm mnohem více do hloubky, než by se nám podařilo bez této podpory. Finanční a materiální podpora projektu napomohla pracovat se žáky nejen díky externistům, ale především podpořila naše učitele a jejich erudovanost v oblasti primární prevence a v jednotlivých tématech bezpečí světa online.“
section4.image

Monika Ježková

Administrace grantového programu O2 Chytrá škola

Máte dotaz ke grantovému programu? Napište nám na info@o2chytraskola.cz Jakmile to bude možné, ozveme se vám.

Partneři O2 Chytré školy