Logo chytré školy

Začíná týden ve znamení wellbeingu. Nadace O2 vás zve na webináře zdarma

Wellbeing reflektuje celkový stav spokojenosti, pohody a vyváženosti člověka ve fyzickém, mentálním a sociálním ohledu. Je v podstatě základem pro spokojený život. A co můžeme dělat pro to, abychom dosáhli rovnovážného wellbeingu? Připojte se zdarma na webináře od odborníků a zjistíte jak na to.
Začíná týden ve znamení wellbeingu. Nadace O2 vás zve na webináře zdarma

Neměli bychom brát náš fyzický, mentální a sociální stav jen tak na lehkou váhu. Pohoda a vyváženost těchto tří aspektů vytváří základ pro spokojený život. To, jak se cítíme, se také odráží na našich dětech, které svoji (ne)pohodu nosí také do školy. Proto se v Nadaci O2 chceme podílet na vytváření školního prostředí, kde se žáci i pedagogové cítí dobře, navazují zdravé vztahy a vykazují dobré učební výsledky.

Z mezinárodních výzkumů vyplývá, že až dvě z pěti dětí ve škole vykazují středně těžké nebo těžké známky deprese. Za takové situace je poté učení a celkový život náročnější. Jak tedy dosáhnout rovnovážného wellbeingu pro nás, naše děti a další členy rodiny?  Zapojte se s námi 13. – 20. února do Týdne pro wellbeing ve škole. Cílem akce je zvýšit povědomí o tom, co vlastně wellbeing znamená a že se jedná o základní kámen duševního zdraví a spokojenosti jak ve škole, tak ve svém osobním životě. 

Nadace O2 pro vás tento týden organizuje tři vzdělávací aktivity, díky kterým si téma wellbeingu můžete osvojit a zjistit, jak být v životě ještě šťastnější. 

Webinář pro veřejnost s Replug me: Digitální wellbeing – jak o něm s dětmi mluvit a jak ho rozvíjet 
13. 2. 2024, 18:00h - 19:30h -> CHCI SE PŘIPOJIT NA WEBINÁŘ 
Na webináři proběhne soutěž o balíček Nadace O2 

Videokurz s Elpidou: Wellbeing v rodině: Jak dobře fungovat v rodině, v práci i ve škole 
Již dostupný -> CHCI SI PUSTIT VIDEOKURZ 

Workshopy s Linkou bezpečí pro děti z dětských domovů  
14. 2. 2024 Soukromý dětský domov SOS 92, z. ú 
3. 3. 2024 Dětský domov v Kralupech nad Vltavou
 
Akce nejsou určeny pro veřejnost. 

Více informací o workshopech najdete na webových stránkách Nadace O2. Kromě plánovaných aktivit můžete využít volně přístupný vzdělávací portál O2 Chytrá škola, kde najdete velké množství materiálů o zdravém využívání technologií. V rámci Týdne pro wellbeing ve škole se můžete zapojit do několika dalších aktivit - podívejte se na celý program.

Autor: Monika Ježková, Tým Bezpečně v síti.cz 

zjistěte více na stránce výuka Čepice