Logo chytré školy

Podívejte se na záznamy ze vzdělávacích webinářů Týdne pro Digitální Česko

Zjistěte, jak zařídit bezpečnost vašich účtů, poznejte nejčastější chyby v oblasti mediální gramotnosti nebo se seznamte s portálem O2 Chytrá škola. Nadace O2 zveřejnila záznamy z webinářů, které pro veřejnost připravila v rámci Týdne pro Digitální Česko.
Podívejte se na záznamy ze vzdělávacích webinářů Týdne pro Digitální Česko

Webinář s Kudrna Sobková: Sebevědomě v kyberprostoru: Jak rozpoznat rizika a zabezpečit své účty

Moderní technologie otevírají cestu k informacím, usnadňují komunikaci s blízkými a zároveň také vytváří prostor pro podvodníky. Na záznamu z webináře poznáte, jak bezpečně využívat digitální technologie a plně tak využít jejich potenciál i v případě, kdy jste vy nebo někdo z vašich blízkých zrakově hendikepovaný. Pustíte si ho na YouTube.

Jak pracovat s portálem O2 Chytré školy ve výuce: ukázková hodina

Rádi byste oživili výuku ve škole? Vyzkoušejte vzdělávací portál O2 Chytrá škola. Obsahuje bohaté materiály o tom, jak se bránit internetovým hrozbám, jak pracovat s dezinformacemi a fake news, co znamená kyberšikana Kyberšikana je šikanování jiné osoby (např. ubližování, ztrapňování, obtěžování, ohrožování, zastrašování apod.) s využitím internetu, mobilních telefonů či jiných informačních a komunikačních technologií. předejít, a také třeba rady, jak se chránit na sociálních sítích. Základní škola Údlice, představila modelovou hodinu s využitím konkrétního tématu mediální gramotnosti. Inspiraci můžete načerpat na záznamu živého vysílání TADY.

Webinář s Olympiádou mediální gramotnosti: nejčastější chyby v testech

V říjnu proběhlo školní kolo Olympiády mediální gramotnosti na základních školách po celé České republice. V záznamu webináře, který si můžete pustit zpětně TADY organizátoři olympiády prochází otázky, ve kterých děti nejvíce chybovaly a zároveň informují, na jakých platformách se nejlépe vzdělávat.

Autor: Monika Ježková, Tým Bezpečně v síti.cz 
zjistěte více na stránce výuka Čepice