Máme pro vás tip na letní zábavu pro děti i dospělé!

Dlouhé cesty na dovolenou, deštivé dny nebo letní večery - online vzdělávací hra NetKnights může být skvělým společníkem pro vás či vaše děti kdykoliv a kdekoliv. Nejenže zabaví, ale navíc naučí důležité dovednosti jako je bezpečné a zodpovědné chování v online světě. Hrajte sami, ve skupině nebo uspořádejte turnaj a sbírejte úspěchy.
Máme pro vás tip na letní zábavu pro děti i dospělé!

Díky online hře NetKnights máte o zábavu postaráno. Rodiče mohou hrát s dětmi, pomáhat jim řešit různé úkoly a tím podporovat jejich učení a rozvoj. Navíc to nabízí skvělou příležitost otevřít diskusi o bezpečnosti na internetu a k vysvětlení základních návyků a pravidel chování v online světě.

Vytvořte si profil a porazte Zlouna

Cílem hry je zvítězit nad Zlounem a stát se díky prokázaným znalostem hrdinou internetu. Během této cesty na vás bude číhat několik otázek z oblastí kyberšikany, bezpečného internetu, sdílení na webu, digitálního zdraví a vyhodnocování informací. Po deseti správných odpovědích se vždy posunete o jednu úroveň dále, než se z novice dostanete až na pátou, poslední úroveň legendy! Po padesáti nasbíraných bodech vítězíte, tedy porážíte Zlouna.

Během hry, můžete narazit také na takzvané žolíkové otázky na čas. Ty vás prověří v celospolečenských tématech a rozbourají trochu těžké téma online bezpečnosti.  Zároveň můžete během hraní sbírat různé úspěchy jako je třeba “Rychlík” při rychlém odpovídání na otázky nebo “Desetiznalec” při deseti správných odpovědí za sebou.

Prvně doporučujeme si pořádně přečíst pravidla hry, ať více co vás přesně čeká a nemine. Ve hře si poté založte vlastní profil a vždy se pod ním přihlašujte. Díky registraci si můžete svůj postup průběžně ukládat a ke hře se vracet. Zároveň si můžete i vybrat barvu svého robůtka, za kterého budete každé kolo hrát.

Uspořádejte NetKnights turnaj

NetKnights si můžete zahrát jako jednotlivec, dvojice nebo skupina až třiceti hráčů. Je tak třeba ideálním doplňkem programu letního tábora v rámci kterého, můžete třeba uspořádat NetKnights turnaj. A hrát o to, kdo se stane legendou internetu! A jak na to?

Každý, kdo chce být součástí turnaje musí mít vlastní telefon, notebook nebo tablet s internetovým připojením. Vytvořit si vlastní profil a zvolit verzi Víc hráčů (multiplayer). Jeden z hráčů je správce a založí místnost. Všem, se kterými chce soutěžit rozešle vygenerovaný odkaz nebo název místnosti, do které se mají připojit. Ve chvíli, kdy jsou všichni hráči v místnosti, může správce zahájit bitvu. Kdo jako první porazí Zlouna, vyhrává! Rychlost také vítězí , pokud zvolíte verzi hry versus, neboli dva hráči proti sobě. Proto musíte rychle ale stále rozvážně přemýšlet.

Autor: Monika Ježková, Tým O2 Chytrá škola