Logo chytré školy

Příručka pro rodiče: zajistěte svým dětem zodpovědný vstup do digitálního světa

Ať chcete nebo ne, digitální doba vás ani vaše děti nemine. Vstup do online světa může být sice vzrušující, ale je potřeba si uvědomit, že v něm číhá spousta nebezpečí. Internet je totiž prostorem, ve kterém se nejen podvodníci snaží využít vaší důvěry. Před tím, než dáte dítěti telefon do ruky, přečtěte si novou příručku pro rodiče, která vznikla jako připomenutí mezinárodního Dne bezpečnějšího internetu. Nedáte tak podvodníkům žádnou šanci a vaše děti budou s telefonem v ruce v bezpečí.
Příručka pro rodiče: zajistěte svým dětem zodpovědný vstup do digitálního světa

Na každé první únorové úterý v roce připadá mezinárodní Den bezpečnějšího internetu – letos vychází na 6. února. Tento den si každoročně připomíná více než 190 zemí po celém světě. V České republice se k němu zapojují stovky organizací, škol i jednotlivců. Vzniká řada preventivních projektů a aktivit, které mají za cíl jediné – ochránit společnost před nástrahami v online prostředí. Jeden takový si pro vás připravila i Nadace O2 s partnery.

Příručka pro rodiče 

Než dáte svému dítěti do ruky první telefon, měli byste sami vědět, že na každém virtuálním kroku mohou číhat online podvodníci, kteří se těší na to, až vás nebo vaše děti oškubou. Buďte svým dětem průvodcem a ukažte mu, jak bezpečně využívat telefon a internet dřív, než bude pozdě. Pomůže vám v tom nová online příručka „První mobil“, kterou pro vás Nadace O2 společně s iniciativou Safer Internet Centrum, sdružením CZ.NIC, Policií České republiky a dalšími partnery připravila. A co se v ní mimo jiné dozvíte? 

  • Jak nastavit a zabezpečit první telefon 

  • Které aplikace jsou vhodné ke stažení 

  • Jak se bezpečně připojit na Wi-Fi síť 

  • Nastavení rodičovské kontroly 

  • Jak využít antivir v telefonu 

  • Seznámení s online podvody 

  • Nastavení digitální rovnováhy 

Pomozte svým dětem vstoupit do digitálního světa zodpovědně – příručku si můžete prostudovat zdarma na našem vzdělávacím portálu O2 Chytrá škola.

Autor: Monika Ježková, Tým Bezpečně v síti.cz 

zjistěte více na stránce výuka Čepice