Logo chytré školy

Učit internet už předškoláky? Dnes to má smysl

Učit internet už předškoláky? Dnes to má smysl

Telefony a tablety jsou pro vaše děti jako magnet. Už od malička se jich chopí v každém nestřeženém okamžiku a vy se musíte mít hodně na pozoru, abyste své zařízení ubránili. V dnešní  době, kde jsme technologiemi obklopeni na každém kroku je to ale těžké a není špatné občas zkusit na celou věc nahlédnout opačně. Zcela jistě již při nástupu do školy budou děti během výuky s počítačem a třeba i prací na internetu seznámeni. Není tedy vůbec na škodu chopit se iniciativy jako rodič a sám děti s bezpečným používáním internetu seznámit.  

Nevíte jak na to? Pomůže vám nová populárně naučná publikace ON-LINE ZOO pro rodiče z edice CZ.NIC, která vyšla v rámci projektu Safer Internet. Hodí se i pro nejmenší čtenáře. Kniha je psána zábavnou formou a jejím cílem je seznámení dětí předškolního a mladšího školního věku s riziky spojenými s používáním Internetu. 

S novou publikací můžou rodiče se svými dětmi nahlédnout do neobyčejné zoologické zahrady, kde všechna zvířátka používají internet. Možná rizika související s používáním sítí kniha vysvětluje právě na jejich příkladu. Děti tak popsané situace lépe chápou a jsou pro  ně snadno představitelné. 

Kniha vznikla překladem z německého originálu Der Online-Zoo a je možné ji získat jak v elektronické verzi, tak jako audioknihu. Knihu v elektronické verzi si můžete zdarma stáhnout z našeho portálu (PDF). 

Audioknihu, kterou namluvila Bára Milotová, si můžete zdarma stáhnout ve formátu MP3 (15,2 MB) 

Určitě tedy neváhejte a vyrazte s dětmi do ON-LINE ZOO. Čím dříve se do tématiky pustíte, tím snáze se vám bude později prohlubovat a pro vás i pro vaše děti bude přirozené o tom, co vy nebo oni děláte na svém telefonu či počítači mluvit.  

zjistěte více na stránce výuka Čepice