Logo chytré školy

Chcete být „cool“ rodič nebo učitel, který se vyzná v technologiích? Držte s mládím krok

Chcete být „cool“ rodič nebo učitel, který se vyzná v technologiích? Držte s mládím krok

Životy mladých se přesunuly do digitálního světa. Pandemie kovidu a s tím spjatá distanční výuka vytvořila z našich dětí a žáků mistry on-linu. Chcete s dobou držet krok, ale ztrácíte se? Tápete, jak se s dětmi správně bavit o internetu? Nebo chcete do výuky přinést něco nového a atraktivního? Tak jdeme na to, buďme prostě víc „cool“.

V loňském roce si děti své spolužáky ve škole moc neužily. Většinu času s nimi musely trávit online. Nebylo to sice ono, ale ze spousty z nich se díky tomu staly mistři digitálního světa. Kouzelnice a kouzelníci v psaní i vyhledávání na počítači. Ovládly konferenční hovory a sdílely hromady souborů i fotek nejen se svými kamarády. Pojďme s nimi držet krok a osvojit si nějakou tu #onlinesuperschopnost i my.

Jsou oblasti, ve kterých mládež jednoduše už asi nepředčíme. Bohužel. Moderní děti vyrůstají obklopeni technologiemi a pohybovat se na sociálních sítích je pro ně naprosto přirozené. I tak to ale nevzdávejme a pojďme si alespoň “neuříznout ostudu”. 

Chci být super rodič

Chci být super učitelka/učitel

  • Nápis Minecraft občas zahlédnete u některého ze žáků na tričku nebo čepici. Asi tušíte, že jde o nějakou super hru pro mladé, ale pozor! Oblíbená hra dostala díky společnosti Microsoft novou verzi Minecraft: Education Edition, která je určena primárně pro školství. Stáhněte si i vy svou příručku a pusťte se do chemických pokusů se svými žáky přímo v tomto úžasném virtuálním světě.
  • Snažíte se své hodiny oživit, ale vidíte, že se žáci chvílemi nudí? Strhněte jejich pozornost a pusťte se do programování Ozobotů. Super návod najdete ve videu  Naučte se programovat roboty s OzoBlockly
  • Výuka se někdy neobejde ani bez počítačů, ve kterých je často nutné založit nové přístupové účty a hesla. Předejděte tomu, aby si polovina třídy zaheslovala účet známým 12345 a vysvětlete jim, jak je důležité mít své účty dobře zabezpečené. Pomůckou vám může být návod v Jak na bezpečné heslo?, kde najdete i přehled všech zásadních pravidel.
zjistěte více na stránce výuka Čepice