Logo chytré školy

Objevte svět budoucnosti: online kurzy provedou vás i vaše děti tématem umělé inteligence

Je pro vás umělá inteligence stále neprozkoumané pole? Chcete ji porozumět? Projděte si bezplatné online kurzy Elements of AI a zjistěte, jak může tato nová technologie ovlivnit životy vás i vašich dětí.
Objevte svět budoucnosti: online kurzy provedou vás i vaše děti tématem umělé inteligence

Nikdy nespí, nemá hlad, na nic si nestěžuje, a hlavně je tu pro vás pořád. A co to je? No přece umělá inteligence. Nemusí být ve vašich očích jen strašákem budoucnosti. Když s ní umíte dobře zacházet, může vám i velmi ulehčit život

Je potřeba jít s dobou – připravte sebe i své děti na budoucnost plnou technologických pokroků a projděte si s nimi kurz umělé inteligence. Projekt Elements of AI je série bezplatných online kurzů, které připravila společnost MinnaLearn a Helsinská univerzita. Cílem je seznámit veřejnost s příležitostmi i hrozbami umělé inteligence. 

Kurzy AI pro začátečníky i ostřílenější programátory 

Můžete si vybrat ze dvou kurzů. Ten první „Elements of AI“ uvádí účastníky do tématu umělé inteligence. Definuje vám celé téma a potřebné odborné termíny, ukáže vám, jak řešit problémy pomocí AI a zasazuje ji do reálného světa. Druhý kurz „Building AI“ je spíše pro ty, kteří už alespoň někdy slyšeli o programování. Díky tomuto kurzu totiž účastníci budou schopni si po pěti kapitolách vytvořit svůj vlastní nápad AI. 

„Umělá inteligence bude horkým tématem na české i evropské úrovni. Proto považuji kurz za nejlepší způsob, jak našim občanům vysvětlit příležitosti, ale i hrozby, které s sebou umělá inteligence přináší,“ vzkazuje Jan Míča z Úřadu vlády. 

„Jsem přesvědčený, že neexistuje člověk, kterému by tento kurz neprospěl. Získáte porozumění, které nic nestojí, a přitom má nevyčíslitelnou hodnotu,“ říká Jiří Němeček, student FIT ČVUT 

Tyto kurzy jsou dostupné po celém světě. Prošlo jimi přes milion účastníků, pocházejících ze 170 různých zemí. Partnery jsou České vysoké učení technické v Praze, Univerzita Karlova, Úřad vlády a neziskový spolek prg.ai. 

K poznání benefitů a omezení AI vám pomůže i O2 Chytrá škola 

Základy k využívání umělé inteligence si můžete projít z pohodlí domova také na vzdělávacím portálu o2chytraskola.cz. Čekají tam na vás tato témata: 

  • Umělá inteligence a její rizika 

  • Pochopení benefitů a omezení v online světě 

  • Přehled klíčových pojmů 

Dětem můžete dát vyplnit i interaktivní kvízy. Zkusí si, jestli poznají fotku či text, kterou vytvořila umělá inteligence nebo člověk. 

Autor: Monika Ježková, Tým Bezpečně v síti.cz 

zjistěte více na stránce výuka Čepice