Logo chytré školy

AI jako osobní kouč: Jak využít moderní technologie ve sportu?

Chceš trénovat chytřeji, efektivněji a s větší motivací? Díky moderním technologiím to dnes zvládnete i bez návštěvy posilovny. Pomůže vám v tom umělá inteligence, chytré hodinky nebo třeba sportovní aplikace. Jednoduše si můžete nechat sestavit trénink na míru, sledovat pokrok nebo konzultovat techniku s virtuálním koučem. Pojďme se podívat na to, co dnešní technologie ve sportu nabízejí.
AI jako osobní kouč: Jak využít moderní technologie ve sportu?

Přestože osobní konzultace s trenérem, fyzioterapeutem nebo koučem je k nezaplacení, v dnešní době si už bohatě vystačíte i se svým telefonem v kapse – a to ať jste začátečník nebo zkušený sportovec. 

Tipy na sportovní appky 

Strava – bezplatná aplikace pro Apple i Android ke sledování svých sportovních výsledků. Můžete zaznamenávat třeba běh, chůzi, turistiku, jógu a dalších 40 sportů. Strava vám poskytne i osobní statistiky, abyste viděli, jak se v průběhu času zlepšujete. 

Fiftify - jedná se o appku, která vám pomůže, pokud je vaším cílem hubnutí, pálení kalorií a nabírání svalové hmoty a síly. Najdete tam více než 900 cviků jak s vlastní vahou, tak s pomůckami a několik sestavených tréninků. Navíc je kompletně v češtině. Základní verze je přístupná zdarma. 

WellBe - česká online aplikace, která vám po vyplnění krátkého dotazníku zdarma vygeneruje tréninkový plán na míru. Zohlední váš cíl, úroveň pokročilosti i časové možnosti. Vše je zdarma a lekce jsou vedeny certifikovanými odborníky. 

iTreneo – tato aplikace propojuje trenéry s klienty online a nabízí chytré funkce pro vedení tréninku a komunikaci. Nabízí tréninkové plány, videoukázky cviků, statistiky a možnost komunikace s trenérem.

Napadlo vás někdy poprosit AI o to, aby vám sestavila trénink? Umělá inteligence je využitelná i pro sport a poskytuje řadu užitečných funkcí. Na základě vámi zadaných cílů, časových možností a fyzické kondice vám může vytvořit efektivní tréninkový plán a vyhodnotit techniku cvičení – to umí třeba aplikace Tempo nebo Tonal, které analyzují pohyb před kamerou a upozorňují na chyby v technice. Kromě toho umí AI chatboti také navrhnout a poskládat jídelníček tak, aby kombinoval váš energetický výdej a preference s nastaveným cílem. 

Zápěstí jako novodobý trenér 

Když se rozhlédnete po naplněném fitness centru, běžce po okolí nebo sledujete cyklisty, většinou mají jedno společné – tím jsou chytré hodinky nebo náramky na zápěstí, které jim umožňují sledovat srdeční tep, počty kilometrů, čas cvičení ale i kvalitu spánku a regeneraci. 

Chytré hodinky a fitness náramky dnes nejsou jen módní doplněk. Jsou to osobní trenéři, statistici i motivátoři v jednom. Ať už jste začátečník, nebo trénujete na maraton, pomůžou vám lépe pochopit své tělo, plánovat trénink a dosahovat cílů. Můžete je propojit, jak s oficiální aplikací jako je například Apple Zdraví, tak třeba s výše uvedenou Stravou. 

Nastavte si na hodinkách denní pohybový cíl. Například ujít 10 000 kroků, cvičit denně alespoň 30 minut nebo určit minimální počet spálených kalorií. V online aplikacích se také můžete motivovat navzájem s kamarády. 

Apple nastavení aktivit

Samsung nastavení aktivit

Tip: S mobilním tarifem od O2 můžete nyní bezplatně sdílet data se svými chytrými hodinkami díky nové funkci O2 Connect. To vám umožní dokončit trénink bez nutnosti mít u sebe mobil, ale být přesto stále na příjmu. 

Jak sport může posílit bezpečí dětí na internetu? 

Sport může hrát klíčovou roli v podpoře digitálního well-beingu dětí a jejich bezpečnosti v online prostředí. Pravidelný pohyb pomáhá odbourávat stres, podporuje duševní zdraví, zlepšuje sociální dovednosti a přirozeně snižuje čas strávený na digitálních zařízeních. Více informací si můžete přečíst v tomto článku

zjistěte více na stránce výuka Čepice