Logo chytré školy

Lámete si hlavu s technologiemi? Na pomoc spěchají O2 Guru s Akademií pro rodiče

Zdá se vám, že v technologiích pokulháváte za svým dítětem? Akademie pro rodiče s O2 Guru vám může vytrhnout trn z paty. Krátká videa vám představí tipy, triky a rady, jak vyzrát na někdy komplikovaný svět technologií.
Lámete si hlavu s technologiemi? Na pomoc spěchají O2 Guru s Akademií pro rodiče

Nejen pandemie koronaviru následovaná lockdownem ukázala, že svět se posouvá stále kupředu a technologie hrají důležitou roli v našich životech. Jako jsme si před dvaceti lety nedokázali představit, že tištěné knihy jednou doplní e-knihy a audioknihy, tak stejně nereálně se nám zdálo online vyučování nebo seznamování. A už i na to došlo. Technologie se zkrátka ženou kupředu a my s nimi.  

Nemůžeme nikomu zazlívat, že lidé nestíhají naskakovat na rychle se měnící trendy online světa. Děti to mají ale přeci jen o trochu jednodušší než jejich rodiče. Vedle telefonů, tabletů a počítačů vyrůstaly.  

Pomocnou ruku všem tápajícím rodičům se rozhodli podat O2 Guru, kteří vytvořili sérii videí se souhrnným názvem Akademie pro rodiče. Nemusíte se ale bát. O žádnou nudu ani dlouhé proslovy, které možná znáte z akademické půdy, se nejedná.  

Prostřednictvím krátkých, pár minutových, videí se můžete například dozvědět, jak bezpečně vytvořit účet pro dítě. Nebo třeba jaké jsou aplikace rodičovské kontroly a jak fungují. Akademie pro rodiče s O2 Guru vám vše jednoduše vysvětlí a přesně ukáže. Na vytvoření videí se podílela i Nadace O2, která dlouhodobě podporuje projekty zaměřené na digitální i technologické vzdělávání. 

Škola dětem sice začíná až v září, ale jako rodiče se můžete vzdělávat v průběhu celého roku. Během pár minut získáte odpovědi na otázky, s kterými si třeba už dlouho nevíte rady. Ukažte svým dětem, že i vy se vyznáte v technologiích a jejich fungování.  

Dejte šanci Akademii pro rodiče a podívejte se na úvodní video. Pokud dáváte přednost textu, všechny důležité informace najdete v záložce počítačová gramotnost v O2 Chytré škole. 

zjistěte více na stránce výuka Čepice