Logo chytré školy

Kvíz: Mají sítě vliv na vaše zdraví?

1. Jak se říká obavě, že v online prostředí něco zmeškáte, a neustálé potřebě kontrolovat notifikace a novinky ze sociálních sítí?

2. Onemocnění páteře způsobené neustálým předklonem hlavy a shýbáním se nad mobilem nebo tabletem se jmenuje:

3. Nemoci, která vzniká přetěžováním vazů a svalů ruky, zápěstí a předloktí při práci s myší, tabletem nebo telefonem, se říká:

4. Porucha vnímání, kdy se vám zdá, že mobil zvoní nebo vibruje, i když to tak není, se jmenuje:

5. Druh hypochondrie, kdy si na internetu hledáte příznaky vážných chorob při sebemenším kýchnutí nebo píchnutí (což vyvolává nepřiměřené obavy o vlastní život), se jmenuje:

6. Potřebě neustále přerušovat běžné aktivity jako je konverzace, jídlo nebo sport kontrolováním zpráv a notifikací, se říká:

7. Jak se říká strachu z toho, že z nějakého důvodu nebudeme moct používat mobil s typickými příznaky: nervozitou, kdykoli telefon nemáme u sebe, neustálou kontrolou, jestli nám nepřišla nová zpráva a nutkáním okamžitě reagovat, jakmile nás k tomu mobil vyzve?

8. Jak se jmenuje emoce, kterou běžně cítíme a pomáhá nám přizpůsobit se vnějším okolnostem a ve vypjatých situacích? Díky ní se dokážeme soustředit a vydat ze sebe to nejlepší.

0 - 2 body

V kyber nemocech se zatím moc nevyznáte. Nevadí, máme pro vás spoustu informací. Co třeba kapitola Zdraví v online světě a jako bonus i ta o rizikových výzvách?

3 - 4 body

O některých kyber nemocech už víte. Další najdete v kapitole Zdraví v online světě. Tak nakoukněte, ať máte přehled! A jako bonus pro vás máme ještě čtení o rizikových výzvách, ať víte, na co si dávat pozor.

5 - 6 bodů

Docela se orientujete a v kyber nemocech máte slušný přehled. Koukněte, jestli ale víte opravdu všechno. Třeba tady: Zdraví v online světě. A jako bonus pro vás máme ještě čtení o rizikových výzvách, ať víte, na co si dávat pozor.

7 - 8 bodů

Vy o kyber nemocech víte svoje. Doufáme, že ne proto, že byste některou z nich už trpěli. I tak se vám ale může hodit třeba naše kapitola o rizikových výzvách,. Ať víte, na co všechno si kromě kyber nemocí dát pozor. Anebo zkuste pokořit další kvízy.

Doporučené články

Doporučené kvízy