Kvíz: Co je sexting?

1. Jaký nejcitlivější údaj můžeme někomu poskytnout?

2. Co je sexting?

3. Od kolika let může mít člověk sex?

4. Může se u sexu fotit nebo natáčet někdo, komu ještě nebylo 18?

5. Která část populace nejčastěji sdílí intimní materiály (fotky a videa)?

6. Představte si, že byste svou intimní fotku poslali partnerovi nebo partnerce. Mohli by ji nějak zneužít?

7. Je sexting forma kyberšikany?

8. Představte si, že by se vaše intimní fotka dostala na internet. Jak byste v takové situaci měli postupovat?

9. Dá se někde na internetu ověřit původ fotky a kde všude na sítích se fotka vyskytuje?

10. Co je kyberflashing?

0 - 4 body

Vypadá to, že o sextingu toho zatím moc nevíš, ale to nevadí! Je důležité se o tomto tématu učit, protože sexting může být velmi nebezpečný. Doporučujeme se více vzdělávat a chránit své soukromí. Další informace o sextingu a online bezpečnosti najdeš na webu O2 Chytrá škola.

5 - 8 bodů

Máš dobré základy o sextingu a víš, že je potřeba si dávat pozor na to, co sdílíme. Stále je ale co zlepšovat, abychom se uměli dobře chránit před nebezpečími na internetu. Víc informací najdeš na stránce O2 Chytrá škola.

9 - 10 bodů

Výborně! Máš skvělé znalosti o sextingu a víš, jak se chránit na internetu. Pokračuj v opatrnosti a vzdělávání, aby ses vždy uměl/a dobře chránit před nebezpečími online. Víc informací najdeš na stránce O2 Chytrá škola.

Doporučené články

Doporučené kvízy