Logo chytré školy

Kvíz: Jste expert na bezpečné heslo?

1. Co by mělo obsahovat bezpečné heslo?

2. Nároky na bezpečnostní standardy rostou, a proto musí být heslo dostatečně dlouhé. Jaký je minimální počet znaků pro bezpečné heslo?

3. Některé služby využívají k zabezpečení účtu také kontrolní otázky. Jaký druh otázek bychom měli zvolit?

4. Která z uvedených bezpečnostních rad je špatná?

5. Co je to phishing?

6. Při zacházení s heslem bychom měli dodržovat několik důležitých pravidel. Urči, která z nabízených možností je jako jediná správná.

7. Pokud vám někdo neoprávněně vnikne např. do e‑mailu nebo profilu na sociální síti, jde o trestný čin?

8. Na Instagram dostanete zprávu, že můžete získat modrou fajfku (ověření účtu), stačí jen vyplnit přiložený formulář, včetně přihlašovacích údajů k účtu. Co uděláte?

9. Co uděláte, když vás někdo z administrátorů na sociálních sítích vyzve k poslání přihlašovacích údajů kvůli ověření identity?

10. Představte si, že na Facebooku dostanete zprávu od přítele, že zapomněl heslo a pro jeho obnovu potřebuje mobil. Bohužel, ten jeho je právě vybitý. Proto vás prosí, jestli byste mu neposlali kód, který dostanete v SMS. Co uděláte?

0 - 2 body

Vypadá to, že o bezpečných heslech jste toho moc neslyšeli. Ale žádný strach! Pracujte na sobě a výsledky se určitě brzo dostaví!

3 - 5 bodů

Základní znalosti o bezpečných heslech už máte. Jde ale o průměrné znalosti, a proto byste je měli dál prohlubovat. Pracujte na sobě a výsledky se určitě brzo dostaví!

6 - 8 bodů

Vypadá to, že otázky ohledně bezpečných hesel vás jen tak nezaskočí, gratulujeme! Ale vždycky je co zlepšovat! 

9 - 10 bodů

Vaše znalosti jsou výborné, gratulujeme! Ale neusněte na vavřínech a vyzkoušejte další úkoly.

Doporučené články

Doporučené kvízy