Logo chytré školy

Kvíz: Chráníte svá data dost?

1. Jak by mělo vypadat dostatečně bezpečné heslo?

2. Proč je bezpečnější používat legální software?

3. Poznáte, který z uvedených softwarů není antivirový program?

4. Co je nejčastější příčinou internetových podvodů?

5. Co je to phishing?

6. Je bezpečné se přihlašovat k e‑mailu a účtům na sociálních sítích na veřejně dostupném počítači?

7. Co uděláte, když od někoho neznámého dostanete e‑mail s podezřelou přílohou.

8. Dokážete definovat sociální inženýrství?

9. Brouzdáte po internetu a z ničeho nic se objeví nové okno s bezpečnostním varováním: „Váš počítač byl právě napaden virem! Stáhněte si tento antivirový program, který ho pomůže odstranit!“ Co uděláte?

10. Dostanete e‑mail s výzvou od Instagramu, ať si změníte přihlašovací údaje přes přiložený odkaz, protože k účtu se mohl přihlásit někdo jiný. Co uděláte?

0 - 2 body

Vypadá to, že hackeři s vámi nemají moc práce. Změňte to co nejdřív! Začněte třeba tím, že si všude nastavíte bezpečné heslo. Pak tu pro vás máme něco o sociálním inženýrství a nakonec se užitečná videa plná tipů.

3 - 5 bodů

Nějaké základy máte. Vaše data a přístroje ale úplně zabezpečené nejsou. Naučte se, jak na to snadno a rychle – podívejte se na videa, kde najdete tipy na bezpečná hesla, obranu před sociálním inženýrství a ochranu dat.

6 - 8 bodů

Zdá se, že kyberzločinci si na vás jen tak nepřijdou. Vaše obrana má přesto ještě mezery. Zkoukněte tahle videa a hned budeš vědět, jak zabezpečit svá data a přístroje.

9 - 10 bodů

Gratulujeme! Vaše účty a přístroje jsou skoro jako nedobytná pevnost. Objevte pokročilé techniky, jak je chránit ještě víc – nebo se vrhněte na další kvízy. Věříme, že si v nich povedete stejně dobře jako v tomhle.

Doporučené články

Doporučené kvízy