Užitečná videa

Videa a krátké filmy s tipy a informacemi o online bezpečnosti a mediální gramotnosti z produkce O2 a našich partnerů pro učitele i rodiče.

Počítačová gramotnost

Podívejte se videa o počítačové gramotnosti a naučte se využívat digitální technologie jako mistři.

Online bezpečnost

Podívejte se na videa a buďte o krok napřed v oblasti online bezpečnosti.

Mediální gramotnost

Podívejte se na videa a naučte se tvořit a vyhodnocovat obsah mediálních informací a sdělení s rozumem a kriticky.

Nejsem lovná: Film V SÍTI

V SÍTI je celovečerní film, který rozpoutal válku s predátory českého internetu. Vy si můžete poslechnout rady hereček z tohoto filmu a deset rad, které dali dohromady na základě zkušeností sami tvůrci filmu V SÍTI a portálu O2 Chytrá škola, který je hlavním partnerem osvětové kampaně k filmu.

V digitálním světě

Seriál V digitálním světě je určený žákům prvního stupně základních škol. Představuje hravou formou témata online a internetové bezpečnosti a mediální gramotnosti. Každý díl seriálu se skládá z výukového materiálu a z aktivit, tak aby bylo vše interaktivní, hravé a žáky tím zaujaly.

Hustá Lída

Na rizika internetu a sociálních sítí upozornila kampaň Linky bezpečí o kyberbezpečnosti. V sérii videí, která vznikla s partnery Nadací O2 a ČSOB, najdete témata věnující se úskalí pohybu dětí i dospělých v online světě.

Febiofest 2019 - „I ty jsi filmařem“

Tématem soutěže pro mladé filmaře bylo aktuální palčivé téma: šíření falešných a poplašných zpráv na internetu. Partnerem soutěže byla O2 Czech Republic. Nabízíme videa, která se umístila na stupních vítězů ve dvou hlavních kategoriích: Jednotlivec a Školní tým.