1. Obavě, že v online prostředí něco zmeškáš, a neustála potřeba, kontrolovat notifikace a novinky ze sociálních sítí, se říká:
2. Onemocnění páteře způsobené neustálým předklonem hlavy a shýbáním se nad mobilem nebo tabletem se jmenuje:
3. Nemoci, která vzniká přetěžováním vazů a svalů ruky, zápěstí a předloktí při práci s myší, tabletem nebo telefonem, se říká:
4. Porucha vnímání, kdy se ti zdá, že mobil zvoní nebo vibruje, i když to tak není, se jmenuje:
5. Druh hypochondrie, při kterém si příznaky hledáš na internetu, což vyvolává nepřiměřené obavy o vlastní život, se jmenuje:
6. Potřebě neustále přerušovat běžné aktivity, jako je konverzace, jídlo nebo sport kontrolováním zpráv a notifikací, se říká:
7. Strach z toho, že nemůžeme z nějakého důvodu používat mobilní telefon. Mezi typické příznaky patří nervozita, kdykoli telefon nemáme u sebe, neustálá kontrola, jestli nám nepřišla nová zpráva, nutkání okamžitě reagovat, jakmile nás k tomu mobil vyzve.
-
0-25 % správných otázek
V kyber nemocech se zatím moc nevyznáš. Nevadí, přečti si o nic v kapitole Zdraví v kyberprostoru a rovnou k tomu přidej i kapitolu o rizikových výzvách. Jen tak, ať jsi v pohodě a bezpečí. -
25-50 % správných otázek
O některých kyber nemocech už víš, jiné na tebe ještě čekají v kapitole Zdraví v kyberprostoru. Koukni do ní a rovnou příhoď i kapitolu o rizikových výzvách, ať víš, na co si dávat pozor. -
60 - 80 % správných otázek
Docela se orientuješ a v kyber nemocech už máš přehled. Zjisti ještě víc o zdraví v kyberprostoru a nakoukni taky do kapitoly o rizikových výzvách. Bude se ti hodit. -
75 - 100 % správných otázek
Jasně, o kyber nemocech víš svoje. Snad už nějakou z nich netrpíš. Dávej na sebe pozor a zkoukni i kapitolu o rizikových výzvách, ať jsi naprosto v bezpečí. Taky zkus pokořit další kvízy.