Zpět na hlavní stránku portálu

Jak s dětmi správně mluvit o online bezpečí

O2 Chytrá škola

O2 Chytrá škola

Nevíte, jak s dětmi o online bezpečí mluvit? Naučte se s dětmi mluvit o online světě stejně, jako se jich při cestě domů ptáte „co bylo dneska ve škole” a „jaké bylo jídlo ve školní jídelně“. Podstatně užitečnější budou dotazy na to, jaké nové video viděli na YouTube nebo co zajímavého bylo na Instagramu. Více se dočtete v našem článku ZDE

Jaké jsou vaše zkušenosti? Přišel za vámi žák s nějakou choulostivou situací, kterou chtěl s vámi řešit? 

Evaa

Dobrý den, ano, jednou se mi to stalo a odkázala jsem jej na Linku bezpečí...nevěděla jsem, jak v té chvíli reagovat. Asi to tu ale více ventilovat nechci. Učitelka ze ZŠ Eva. 

O2 Chytrá škola

Dobrý den, Evo. Díky za odpověď. Zúčastnila jste se na toto téma třeba nějaké konference nebo online kurzu? Dan z týmu O2 Chytrá škola. 

3 odpovědi

O2 Chytrá škola

Všichni sice vesele využívají různé online komunikátory, sdílejí dokumenty, fotografie. Myslí ale někdo i na zabezpečení svého počítače, souborů a vůbec komunikátoru, který využívá? Tipy pro bezpečnou online výuku najdete ZDE.  

Radek

To si projdu, vypadá to dobře. Moc díky! 

O2 Chytrá škola

Dobrý den, dejte pak vědět, co Vás zaujalo nejvíce. Nebo co ve výuce skutečně využijete. Budeme rádi za váš názor. Dan z týmu O2 Chytrá škola.