Zpět na hlavní stránku portálu

Sexting a kyberšikana

O2 Chytrá škola

17 odpovědí

Peta

Je už někde volně dostupný dokument V síti? Moc díky. Učitelka Petra.). 

O2 Chytrá škola

Dobrý den, film si můžete pustit například v O2 Videotéce. Dostupný je za 79 Kč ZDE. Dan z O2 Chytré školy. 

Peta

Hezké odpoledne. Děkuji. A mám ještě jeden dotaz. Máte tip na nějaké další filmy, které se tématu kyberšikany věnují? 

O2 Chytrá škola

Dobrý den. Ano, zajímavých textů vyšlo hned několik. Vyznat se v nástrahách kyberprostoru Vám pomůže třeba přehled v tomto ODKAZU. Dan z O2 Chytré školy.

Radek

Ještě bych zmínil ten seriál na tomhle webu - V digitálním světě. Ten je taky fajn. 

Radek

Dobrý den, setkal jsem se s tím, že mé děti nemají nastavené soukromí na Facebooku. Nebo lépe řečeno jej mají nastavené špatně. Dá se s tím něco dělat? Děkuji za odpověď. 

O2 Chytrá škola

Dobrý den, určitě uděláte dobře, když budete přihlašovací údaje k Facebooku chránit ideálně dvoufázovým ověřením, minimálně alespoň silným heslem, které nikdo nezná.

Facebook vaše soukromí nechrání, informace o vás přímo i nepřímo prodává dalším firmám, cíli podle nich reklamu. Opakovaně také selhal i v tak prosté věci, jako je zabezpečení účtů. Cokoliv na Facebook nahrajete, umisťujete do veřejného prostoru a nikdy nevíte, kdo všechno se k informacím dostane. Facebooku proto nedávejte žádné osobní informace. 

Kompletní informace o nastavení soukromí na Facebooku najdete ZDE. Základy zabezpečení a ochranu soukromí ZDE. 

Radek

Dobrý den, moc díky za tipy. To mi pomůže a budu šířit dál. Radek. 

O2 Chytrá škola

Víte, kdo je to VSCO girl? Asi vás překvapíme, ale pokud jste rodičem nebo učitelem, možná ji máte doma nebo ve třídě.  Subkultura VSCO girls se totiž online světem šíří jako lavina. Pro náctileté skýtá i řadu nástrah. Více se o tomto fenoménu dočtete ZDE. 

Evaa

To vypadá zajímavě. Našla jsem ještě další příspěvek na toto téma na vašich stránkách - TADY...

O2 Chytrá škola

Děkuji za doplnění. Tato subkultura je opravdu hodně rozšířená. Myslíte se, že jste se s tímto fenoménem ve mezi svými žáky setkala? Dan z O2 Chytré školy. 

Evaa

Zdravím Dane. Když nad tím tak přemýšlím, tak pár adeptek by se asi našlo. Zkusím se žáků zeptat, zda o tomto fenoménu slyšeli a zda sledují videa VSCO girls na YT. Učitelka ze základky Eva. 

Taky pár takových ve třídě mám...občas si ale myslím, že si ze mě někdo dělá i legraci. Slyšela jsem, že se teď děti hodně baví na webové stránce s online chaty Omegle? Je to tak, mohu se o tom dozvědět něco více? Děkuji. 

O2 Chytrá škola

Dobrý den, na toto téma připravujeme článek. Jedná se o fenomén, který je ve světě už celkem rozšířený. K nám už ale také pronikl. Určitě Vám sem na text pošlu odkaz. Dan z týmu O2 Chytré školy. 

Peta

S tím jsem se taky setkala, respektive jsem si zkusila tuto stránku spustit a nestačila jsem se divit. Strašný zážitek...ani nechci říkat, co se mi tam objevilo. 

O2 Chytrá škola

Máme tu jednu aktuální zprávu. Společnost Seznam.cz „vypne“ k 14. prosinci web Lidé.cz. Letos přitom oslavila 23 let. Podle společnosti je důvodem zejména dlouhodobé neplnění finančních očekávání spojených s provozem služby, i nevhodné chování uživatelů a výskyt sexuálních predátorů. Více se dočtete ZDEPoužívali jste vy sami tuhle seznamku? 

Radek

Já sám jsem tam profil měl, jako asi více lidí z mé generace. Tu zprávu jsem zachytil a žáků jsem se při online hodině ptal. Oni se ale jenom zasmáli, že používají mnohem zajímavější seznamky pro dospělé, kde si jen navýší věk a bez fotky komunikují s dalšími lidmi. To se mi ale vůbec nelíbí. Co dělat?