Zpět na hlavní stránku portálu

Distanční výuka a online vzdělávání

O2 Chytrá škola

Kde online hodiny vedete? U pracovního stolu, v posteli? V ložnici? Máte klid. Jak vypadá vaše "domácí učebna"? 

Peta

Dobrý den, naučila jsem se fungovat trochu jinak. Mám oddělenou kuchyň, kde máme velký stůl. U něj si mohu rozložit počítač a vše, co k výuce potřebuji a nikdo mě neruší. osmiletá dcera je připojená online na svém notebooku v ložnici, kde máme pracovní stůl. Dětský pokoj nemáme, ale i tak toto nastavení funguje. 

Užitečné tipy, jak si vytvořit domácí kancelář jsem našla třeba TADY

9 odpovědí

O2 Chytrá škola

Přípravy na hodinu. V čem je ta na online vyučování jiná? Jak dlouho vám trvá ji vyhotovit? Píšete si ji na papír, online?

O2 Chytrá škola

Jak vypadala vaše první online hodina? Byla tam nervozita?

O2 Chytrá škola

Kdo vás na distanční výuku připravoval?

Evaa

Nebylo to moc jednoduché. Jsme malá škola a neměli jsme tu žádné IT odborníky. Využívali jsme různé webové semináře a učili se za chodu. I když starší paní učitelky s tím měli hlavně na jaře velký problém. Doporučíte nějaké kvalitní záznamy seminářů, které by nám mohli pomoct? 

O2 Chytrá škola

Přihlašují se vám do online hodin trollové? Co se s tím dá dělat? 

Peta

Já jsem se s tím ve své hodině ještě nesetkala, ale od kolegů vím, že už s tím mají svou zkušenost. Co jsem si někde četla, tak neoprávnění uživatelé se do hodin dostanou tak, že jim někdo z žáků pošle webovou adresu či kód. Jde o odkaz, který učitel žákům rozesílá a ti se do něj postupně přihlašují. Ráda se o tématu dozvím něco více. Děkuji. Petra. Učitelka na základce. 

Karel Klatovský

Věděli jste, v MS Office máte už od května přístup do rozsáhlé fotobanky profesionálních obrázků? V současné době jich je k dispozici přes 8 tisíc a budou dále přibývat. Nejen žáci a učitelé je mohou využívat ve svých dokumentech a prezentacích.

Nemusíte tak stahovat fotografie z internetu nebo se přehrabovat v databázích obrázků, které jsou sice zdarma, ale často pochybné kvality. Využijte to, co máte přímo v MS Office. Více se dočtete v mém článku ZDE

Radek

Moc děkuju za tip. Všechno to mám prošlé a moc pomohl. Těším se na další vychytávky a šířím dále:). 

O2 Chytrá škola

Online výuka po konci koronavirové krize ze světa nezmizí. Naopak v kombinaci s prezenční formou vzdělávání se s ní v následujících desetiletích budeme setkávat stále častěji. Často ale využíváme různé komunikátory bez ohledu na zabezpečení. Připravili jsme proto pro vás 5 tipů, pro bezpečnou online výuku. Více se dozvíte v odkazu ZDE