Zpět na hlavní stránku portálu

Vychytávky v MS Teams pro distanční výuku

Avatar
O2 Chytrá škola

Stalo se vám, že žáci při online hodině obtěžovali své kolegy přes chat? I tomu lze samozřejmě zabránit. A jak jinak než vhodně nastavenou zásadou. Jak žákům vypnout v online hodině chat? 

Avatar
Peta

To by mě zajímalo. Mám stejný problém a zatím nevím, jak na to...Děkuji za odpověď.  Petra

Avatar
Karel Klatovský

Hezký den. Rád odpovím. Stačí přejít do centra pro správu MS Teams a v položce "Zásady zasílání zpráv" přidat přes stejnojmenné tlačítko novou zásadu. V ní nastavíte již zmiňovaný zákaz chatu, ale i další omezení. Více se dozvíte v článku na portálu O2 Chytrá škola ZDE.

Avatar
Peta

Mo díky, odkaz je super.). 

11 odpovědí

Avatar
O2 Chytrá škola

Jak v online hodině natvrdo vypnout žákům mikrofony?

Avatar
Karel Klatovský

Dobrý den, jako odborník společnosti Microsoft na vzdělávání vám rád odpovím. Není to nic složitého. Nově je ale možné při plánování schůzky nastavit, aby žáci ztlumený mikrofon zapnout nemohli. Otázku, jak moc je to z pohledu distanční výuky vhodné, nechme stranou. Návod jak na to najdete na portálu O2 Chytrá škola v sekci novinky ZDE

Avatar
Evaa

Dá se ztlumení nastavit i během hodiny? Díky. Eva. 

Avatar
Karel Klatovský

Dobrý den, Evo. Ano, určitě. Stačí klepnout na tři tečky v nabídce "Zobrazit účastníky" a přejít na volbu "Nepovolit účastníkům zrušení ztlumení". A naopak, pokud ho již máte aktivní a chcete studentům povolit zapnutí mikrofonu, je možné to udělat opět na stejném místě. A pokud chcete, můžete dokonce nechat vypnutou natvrdo celou třídu a povolovat zapnutí jen vybraným účastníkům.


Avatar
O2 Chytrá škola

Vzhledem k aktuální situaci možná potřebujete komunikovat online i s rodiči. jak v MS Teams vytvořit online třídní schůzku?

Avatar
Karel Klatovský

Nejsnazším způsobem je v Teamsech otevřít v levém menu položku "Kalendář". Následně kliknout na den a čas plánované schůzky a vyplnit požadované údaje.

Do zprávy v dolní části napiště doplňující informace. Pak stačí přidat e-mailové adresy rodičů do pole "Přidat povinné účastníky" a rodiče jsou pozváni. Více se dozvíte v článku ZDE

Avatar
Peta

Moc děkuju, tohle je super. Určitě využijeme. 

Avatar
Karel Klatovský

Není zač. Rád pomohu. V čem konkrétně byste chtěla ještě v MS Teams pomoct? Je něco s čím si nevíte rady? 


Avatar
O2 Chytrá škola

Víte, že ankety a hlasování můžete v MS Teams vytvářet přímo při online hodině? Je to snadné. V rámci probíhající online hodiny si otevřete chat schůzky, v dolní části klepněte na ikonu tří teček a ze zobrazené nabídky aplikací vyberte "Forms". Celý návod najdete ZDE

Avatar
Radek

Ankety ve třídě pravidelně používám, tohle mi pomůže. Moc díky a budu šířit dál. 


Avatar
O2 Chytrá škola

Velkým populizátorem MS Teams je dlouholetý pedagog Karel Klatovský. Mrkněte se na rozhovor ZDE

Dan z týmu O2 Chytré školy.