Jak na zpětnou vazbu i při prezenční výuce? Přes Teamsy

Nástroj Reflect nabízí další možnost využít MS Teams při běžné prezenční výuce. 

Vědět, jaká je i při prezenční výuce nálada ve třídě, je určitě skvělé. Jak se cítí jednotliví žáci, je ještě lepší. A mít tyto informace přehledně a historicky zpracované, je úplně nejlepší.
Když se zkusíte v rámci běžné výuky žáků a studentů ve třídě zeptat, jak se mají, moc odpovědí se pravděpodobně nedočkáte. A už vůbec vám většinou žáci neřeknou před třídou, že se mají špatně nebo že jsou smutní. A právě to je ideální případ pro využití nového vestavěného doplňku do MS Teams s názvem Reflect

Jak na to? Díky tomu, že se jedná o vestavěný doplněk, není potřeba nic složitě stahovat. Stačí si jen otevřít přes tři tečky v levém menu vyhledávání aplikací a Reflect otevřít a přidat do Teamsů
 

 

Následně jen si otevřete kanál Obecné nebo jakýkoliv jiný (klidně si můžete vytvořit na tuto aktivitu samostatný kanál s názvem Jak se máte?) a pod polem pro psaní příspěvku klepnete na ikonu Reflectu (srdíčko v kolečku):  

 

Zobrazí se nové okno, ve kterém může vybírat z několika předpřipravených otázek, vybrat si, zda žáci uvidí alespoň anonymní odpovědi nebo ani ty ne a jak dlouho má být tento konkrétní průzkum dostupný. Jakmile máte vše nastaveno, stačí klepnout na Poslat a průzkum je odeslán třídě.

 

Následně žák může zvolit smajlíka, který reprezentuje jeho aktuální náladu, a navíc může i vybrat jednu ze slovních možností, popisující jeho aktuální stav. Může se i podívat na to, jak si "vedl" v minulých dnech.

 

Podobně pak vidí přehled třídy i vyučující - jednak vidí, kdo již odpověděl a kdo ne a pak samozřejmě vidí jednotlivé odpovědi. Obrovskou výhodou je, že i učitel vidí historii odpovědí žáka, takže pokud žák několikrát za sebou odpoví, že se cítí smutně, je asi na místě začít hledat příčinu. 

 

Jak vidíte, Reflect je jen další z možností (po komunikaci se třídou, elektronickém zadávání úkolů, bezpečném chatu se žáky, online testování, spolupráci na dokumentech, schvalování čehokoliv ve škole apod.), kterou Teamsy nabízí i pro běžnou prezenční výuku s podporou IT. Dnešní žáci zcela automaticky již ráno před začátkem školy jsou na internetu a na mobilu sledují novinky a píšou si s kamarády, tak proč to opět nevyužít k něčemu smysluplnému.

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.