Pozor. Po testech na covid-19 dostanete čip

Pandemie covid-19 s sebou, kromě dopadu na naše zdraví, psychiku a ekonomiku, přináší i nejrůznější konspirační teorie, hoaxy a fake news. V poslední době se na sociálních sítích objevila například zpráva o čipu v nose po testech na covid-19. 

Jedná se o tento text: 

Foto přiložené k postu se ale covidu-19 vůbec netýká. Pochází už z roku 2009. Na ilustrační fotografii je mikročip, na kterém je uložena bible. Původně byl vizuál zveřejněný u článku týkajícího se nanotechnologií a miniaturizace čipů. Je to tedy jasný hoax. 

Koronavirus je podvod

Druhým příkladem je už nějakou dobu na sítích sdílení post o tom, že "koronavirus je podvod". Text je přisuzován lékařce Miroslavě Skovajsové. Ta jej ale nenapsala a jedná se tak o hoax. Pokud je takový text vypuštění do světa jako výrok nějaké autority, působí mnohem věrohodněji. 

Kompletní text hoaxu:

Kdyby byla na světě nějaká pandemie, každý z nás bude znát NĚKOLIK lidí z těch, kdo již zemřel nebo na tom je, či byl, hodně špatně... Kdyby byl virus infekční, nemusí nám strkat šťourátko přes krk až do žaludku, našel by se hned kdekoliv, stačilo by šťourátko olíznout...
Kdyby byla nějaká pandemie, světové elity jsou schované a nevychází mezi plebs (viz například španělská královská rodina, denně mezi lidmi, chodí do obyčejných restaurací, do kina, na plaze - aby si hráli jako na hodné a podpořili místní podnikatele...)
Kdyby byla nějaká pandemie, nebude nám stačit hadr domácí výroby na držku... (a denně by se vyvážel kontaminovaný odpad, ze speciálních sběrných míst, těch již použitých ochranných prostředků od všech ovčanů...)
Kdyby byla nějaká pandemie, pitvají se mrtví a hledají se urputně všechny dostupné informace o smrtícím viru...
Kdyby byla nějaká pandemie, nemusí dělat statisícům zdravých lidí testy PCR (vymyšlené v 80. letech minulého tisíciletí, kdy žádný covid ještě nebyl, tak jak může určovat tento nový druh viru, že...?), aby se zjistilo, že je někdo pozitivní, protože pozitivní lidi by byli zároveň nemocní...
Kdyby byla nějaká pandemie, tak nebudou nezávislí lékaři a sestry muset natáčet tajná videa, která FB a Youtube zdárně odstraňují, kde nám říkají úplně jinou verzi příběhu, než zaprodanci...
Kdyby byla nějaká pandemie, svět by vypadal po pár měsících úplně jinak... Jenže on vypadá jinak i tak, ale jak? Vypadá jako svět při pandemii nebo při nastolování NWO (nový světový řád)

 


Jak rozpoznat fake news a hoaxy se dozvíte na našem portálu O2 Chytrá škola pod tímto odkazem

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.