Seriál V digitálním světě

Spolu s Jedním světem na školách představujeme animovaný seriál V digitálním světě, který dětem představuje hravou formou témata online a internetové bezpečnosti a mediální gramotnosti.Původně francouzský animovaný seriál je určený žákům prvního stupně základních škol. Přibližuje dětem prostředí „nul a jedniček“ a seznamuje je se základními pojmy a nástroji digitálního světa jako jsou vyhledávače, cookies nebo „lajky“. Vysvětluje principy tvorby bezpečného hesla, rozebírá důvody rodičovské kontroly a upozorňuje na nezbytnost ověřování informací. Otevírá i problematická témata jako jsou například projevy nenávisti a rizikového  chování na internetu. Každý díl seriálu se skládá ze samotného videa a výukového materiálu a z aktivit tak, aby bylo vše interaktivní, hravé a děti vše zaujalo.

Prvních deset dílů najdete už teď v samostatné sekci O2 Chytré školy

Původní verze (v originále pod názvem #DansLaToile) vznikla v koprodukci frankofonních televizních a rozhlasových stanic sdružených v nadnárodní organizaci Les Médias Francophones Publics (Francie, Belgie, Švýcarsko, Kanada).

Pro české prostředí seriál připravil Jeden svět na školách a O2 Chytrá škola a pod režií Alice Hurychové ho nadabovalo studio Soundsquare. V českém znění propůjčily postavičkám své hlasy herečky Dana Syslová (babička), Kateřina Winterová (vypravěčka), Klára Issová (maminka) a Veronika Valíčková (dívka Mína), známá z pořadu ČT:D Terčin zvířecí svět. Mužské hlasy nadabovali herci Igor Orozovič (kostička Ping), Jan Meduna ml. (kostička Pong), moderátor pořadu Wifina České televize Matěj Havelka (kluk Filip) a Svatopluk Schuller (surfař). Role Kocoura se ujal Jan Cina.

Seriál vzniknul ve spolupráci Jednoho světa na školách a O2 Chytré školy.

 

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.