4/8 Nakupování online

Nákupy online – tipy pro rodiče

Než vaše děti dorostou do věku vhodného k nákupům na internetu, mluvte s nimi o tom, jak eshopy fungují a co si mají děti hlídat. Pomůže, pokud jim vysvětlíte, co jsou dodací lhůty a reklamace. Jak fungují při nákupu v kamenném obchodě a jak na internetu. Prostě jaká mají práva (ale i povinnosti).

Děti budou velmi pravděpodobně věřit každé recenzi, kterou najdou online. Je na vás, abyste jim vysvětlili, jak se některé recenze kupují či falšují. Děti nicméně mívají široké sociální kruhy, takže je dobré je naučit, ať hledají zkušenosti s obchody, zbožím a službami i u svých kamarádů a na sociálních sítích vůbec.

Videa