1/5 Bezpečné seznamování online

Úvod do tématu

Illustration

Seznámit se přes internetovou seznamku nebo aplikaci je dnes tak běžné, že je jimi internet doslova zaplavený. Jsou takové seznamky, které své poslání myslí vážně a ručí za kvalitu služby, ale i takové, které vás nalákají na možnost seznámení, aby se vás vzápětí pokusily připravit o peníze. 

​​​​​​Bezpečné seznamování online není jen otázka soukromí a důvěryhodnosti lidí, ale i poctivosti a důvěryhodnosti provozovatelů seznamek a aplikací. Aplikace jsou napadnutelné, osobní údaje a konverzace z nich se dají ukrást a zveřejnit. 

Obecně je na místě opatrnost vždy. Seznamování online nám dává možnost, seznámit se s lidmi, které bychom ve svém okruhu známých neměli šanci potkat. V tom je bezesporu jeho plus. Na druhou stranu se spojujete s kupou lidí, o kterých víte jen to, co vám na sebe prozradili ve svých profilech. S těmito lidmi si navíc obvykle nejdřív píšete online a až pak je eventuálně potkáte osobně.

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.