Zpět na webový portál

Dostupný internet přinesl novinky i v seznamování. Už dávno nemusíte na koncert, do baru nebo na přednášku, abyste potkali spřízněnou duši. Seznámit se můžete třeba z vlastního gauče. Snadno, na pár kliknutí, bez stresu a převlékání. Skvělé, že? Ale pozor. Jsou seznamky, na které se můžete spolehnout. A pak i takové, které sice nabízejí možnost potkat toho pravého (nebo tu pravou), ale jde jim jen o přístup k vaší kartě.

Tím, že jste si vybrali důvěryhodnou seznamku boj nekončí. Na co si dát ještě pozor?

Seznamování on-line nám na jedné straně umožňuje potkat se s lidmi, na které bychom ve svém okruhu známých nikdy nenarazili. O každém z nich víme jen to, co nám na sebe prozradí ve svém profilu. Zvažte, jaké informace sdílíte. I v případě, že člověk na druhém konci hraje fér, aplikace jsou napadnutelné, osobní údaje a konverzace z nich se dají ukrást a zveřejnit. Cokoliv, co napíšete, proto radši považujte za veřejně dostupnou informaci. 

On-line komunikace má navíc ještě jeden háček. Může se stát, že místo dvacetileté atraktivní blondýnky se zájmy o kickbox, módu, seriály a dobré víno si několik týdnů dopisujete s postarším týpkem ve vytahaných teplákách, který má jediný zájem: ubít nějak čas. Nebo se můžete stát obětí party teenagerů, co se rozhodli pobavit na cizí účet a výsledek vaší konverzace v nejmíň vhodnou chvíli zveřejní na socsítích. A to je ještě ta bezpečnější varianta.

 

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa