Zpět na webový portál
  1. Mějte vždy aktuální verzi prohlížeče.
  2. Hlídejte si, že brouzdáte přes https a ne přes http. Ještě bezpečnější to může být s pomocí VPN (virtuální privátní síť).
  3. Buďte obezřetní, jaká rozšíření a nástroje (add-ony) si do prohlížeče přidáváte.
  4. Ukládání hesel do prohlížeče je užitečné, ale některá hesla byste do něj nikdy neměli ukládat, například ta do e-mailu nebo do internetového bankovnictví.
  5. Nespouštějte nic, o čem nevíte, co to je. Virus, malware nebo ransomware (program, který vám paralyzuje počítač a nutí vás zaplatit) se často skrývají právě na takových místech.
  6. Mít kvalitní antivirové a antimalwarové programy je nutnost. Pokud nevíte, které vybrat, můžete zvolit z žebříčků těch nejlepších pro aktuální rok, které uveřejňují odborné počítačové servery a magazíny.
  7. Odstraňte Flash a Javu, blokujte vyskakovací okna a vypněte automatické vyplňování formulářů.
  8. Chraňte si soukromí ještě víc pomocí blokátorů, tedy pomůcek, které aktivně blokují pokusy třetích stran o sledování uživatele, jinými slovy doplňky a blokátory šmírovacích skriptů a reklam, jako je napřklad Ghostery.
  9. Svůj prohlížeč nepůjčujte dalším lidem. V počítači návštěvám založte další profil. Pokud to nejde, můžete jim otevřít okno "hosta".
  10. Odhlašujte se a nepovolujte automatická přihlášení, obzvlášť ne na počítačích, které může používat i někdo další.

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa