Zpět na webový portál
 1. Vždycky mějte aktuální verzi prohlížeče.
   
 2. Hlídejte si, že brouzdáte přes https, a ne přes http. Ještě bezpečnější to může být přes VPN (virtuální privátní síť).
   
 3. Buďte obezřetní, jaká rozšíření a nástroje (add-ony) si do prohlížeče přidáváte.
   
 4. Ukládání hesel do prohlížeče je užitečné, ale některá hesla byste do něj nikdy ukládat neměli. Například ta do e-mailu nebo do internetového bankovnictví.
   
 5. Nespouštějte nic, o čem nevíte, co to je. Virus, malware nebo ransomware (program, který vám paralyzuje počítač a nutí vás zaplatit) se často skrývají právě na takových místech.
   
 6. Mít kvalitní antivirové a antimalwarové programy je nutnost. Pokud nevíte, které vybrat, koukněte na žebříčky těch nejlepších pro aktuální rok. Zveřejňují je odborné počítačové servery a magazíny.
   
 7. Odstraňte Flash a Javu, blokujte vyskakovací okna a vypněte automatické vyplňování formulářů.
   
 8. Chraňte si soukromí ještě víc pomocí blokátorů (pomůcek, které aktivně blokují pokusy třetích stran o sledování uživatele, jinými slovy doplňky a blokátory šmírovacích skriptů a reklam) jako je například Ghostery.
   
 9. Svůj prohlížeč nepůjčujte dalším lidem. V počítači návštěvám založte další profil. Pokud to nejde, můžete jim otevřít okno "hosta".
   
 10. Odhlašujte se a nepovolujte automatická přihlášení, obzvlášť ne v počítačích, které může používat i někdo další.

Kvízy

Podklady ke stažení

Videa