1/6 Google Učebna a G Suit pro vzdělávání

Úvod do tématu

Illustration

Google Učebna (v angličtině Google Classroom) je služba od společnosti Google zaměřená na práci ve třídě při vyučování. Umožňuje učitelům vytvářet a spravovat úkoly, efektivně poskytovat zpětnou vazbu žákům, snadno komunikovat se studenty v rámci jednotlivých tříd a kurzů, vypisovat testy, přejímat domácí úkoly nebo například pořádat videokonference.

Velkou výhodou je, že školy a vzdělávací instituce mají Učebnu jako základní službu v rámci G Suite pro vzdělávání, které jsou zdarma. Je provázaná s dalšími Google nástroji a aplikacemi poskytovanými v rácmi G Suite.

Kromě samotné Učebny tak máte přístup i ke cloudovému úložišti Google Disk (v angličtině Google Drive). V rámci G Suite pro vzdělávání získáváte toto úložiště s neomezeným prostorem, takže získáte dostatek prostoru pro ukládání souborů i prací. Velkou výhodou je také automatické zálohování, nemusíte se tedy bát, že přijdete o vaší neuloženou práci. Můžete také začít využívat Google Dokumenty (v angličtině Google Docs) - jednoduchý cloudový editor dokumentů. Google Tabulky (v angličtině Google Sheets) je tabulkový procesor ideální pro práci s množstvím dat a čísel. S pomocí Google Formuláře (v angličtině Google Forms) můžete vytvářet dotazníky nebo testy. Více o jejich použití se dozvíte v samostatném tématu. Pro vytváření jednoduchých prezentací pak můžete začít využívat Prezentace Google (v angličtině Google Slides). Jednoduchou grafiku a vývojové diagramy s tvary, textem a obrázky můžete vytvořit v integrovaném nástroji Výkresy Google (v angličtině Google Drawings). 

V rámci nástroje máte přístup také k emailovému nástroji Gmail. Pro plánování a schůzky lze pak využít Kalendář Google. Pro online vzdělávání na dálku je velmi užitečný nástroj pro videohovory a chat Google Meet / Google Hangouts: Živé videokonference a zasílání zpráv

Celá sada nástrojů je kompletně přeložená do češtiny, takže se nemusíte používání obávat pokud neovládáte angličtinu. Všechny nástroje v rámci G Suite pro vzdělávání i samotná Google Učebna jsou dostupné z cloudu jak přes váš počítač tak na mobilech a tabletech. Mají i svoje vlastní aplikace pro zařízení běžící na platformách Android a iOS od společnosti Apple.  

V následujících článcích se dozvíte všechno od toho, jak si můžete G Suite pro vzdělávání zařídit až po to, jak do služby přidáte žáky i jak využívat jednotlivé funkcionality v rámci Google Učebny nebo jak nástroj provázat s dalšími aplikacemi. 

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.