1/5 Google Učebna / Google Classroom

Úvod do tématu

Google Classroom (v češtině Google Učebna) je služba od společnosti Google zaměřená na práci ve třídě při vyučování. Umožňuje učitelům vytvářet a spravovat úkoly, efektivně poskytovat zpětnou vazbu žákům, snadno komunikovat se studenty v rámci jednotlivých tříd a kurzů, vypisovat testy, přejímat domácí úkoly nebo například pořádat videokonference.

Velkou výhodou je, že školy a vzdělávací instituce mají Učebnu jako základní službu v rámci G Suite pro vzdělávání, které jsou zdarma. Je provázaná s dalšími Google aplikacemi poskytovanými v rácmi G Suite jako jsou Dokumenty, Kalendář, Disk, Formuláře nebo G-mail. V rámci Učebny je také možné používat napojení na celou řadu dalších aplikací třetích stran.

Celá sada nástrojů G Suite pro vzdělávání je kompletně přeložená do češtiny, takže se nemusíte používání obávat pokud neovládáte angličtinu.

Všechny nástroje v rámci G Suite pro vzdělávání i samotná Google Učebna jsou dostupné z cloudu jak přes váš počítač tak na mobilech a tabletech. Mají i svoje vlastní aplikace pro zařízení běžící na platformách Android a iOS od společnosti Apple.

V následujících článcích se dozvíte všechno od toho, jak si můžete G Suite pro vzdělávání zařídit až po to, jak do služby přidáte žáky i jak využívat jednotlivé funkcionality v rámci Google Učebny nebo jak nástroj provázat s dalšími aplikacemi.