1/4 Bezpečné heslo

Úvod do tématu

Illustration

Heslo je jedna z těch nejčastěji podceňovaných věcí v oblasti bezpečnosti. Přitom jsou to právě hesla, která ochraňují účty na internetu, v počítačích a mobilních aplikacích před krádeží informací a peněz.

Hesla se vždy používají v kombinaci s e-mailem nebo přihlašovacím jménem (login ID, login name), které bývá poměrně jednoduché zjistit. Heslo tak bývá jedinou ochranou proti tomu, aby vám někdo ukradl účet na Facebooku, dostal se do Minecraftu či Fortnite, pronikl do internetového bankovnictví, napadl vaši e-mailovou schránku atd.

Pokud někdo cizí získá vaše heslo a vy nemáte všechny služby, na kterých toto heslo používáte, chráněné dvoufázovým ověřením, tak se zloděj dostane všude, kde jste heslo použili. A co hůř, pokud získá zároveň heslo a přístup k vašemu e-mailu, má tak přístup prakticky ke všem službám, do kterých jste se pod tímto e-mailem zaregistrovali. Prostě si na každé z těchto služeb pošle žádost o nastavení nového hesla a přihlásí se.

 

Podklady ke stažení

Videa

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.