Zpět na webový portál

WhatsApp – jak nastavit soukromí (7/9)

WhatsApp je chatovací aplikace, ve které jde posílat textové zprávy, fotky, videa i telefonovat s dalšími lidmi. Aplikace patří Facebooku, takže pokud se chcete Facebooku vyhnout, jediná možnost je WhatsApp nikdy nepoužít.

WhatsApp zajišťuje bezpečnou komunikaci mezi dvěma lidmi nebo ve skupině pomocí šifrování. Znamená to, že zprávy přenášené přes internet nemůže nikdo cizí přečíst, neznamená to ale, že je nemůže číst Facebook nebo že se k nim nedostane někdo, kdo se dostane do vašeho telefonu.

  1. WhatsApp je vázaný na telefonní číslo, nemá přihlašovací údaje, takže tady není nutné řešit heslo. Musíte si ale chránit mobilní telefon.
  2. Všechny poslané i obdržené zprávy jsou uložené ve vašem mobilním telefonu a mohou být i v záloze telefonu nebo na cloudovém úložišti. Je na vás, jak si je budete chránit.
  3. WhatsApp je možné používat v prohlížeči v počítači nebo tabletu. Dejte ale pozor na podvodné aplikace, které se budou vydávat za klienty pro WhatsApp.
  4. Na WhatsAppu se setkáte se záplavou spamu, podvodů a falešných účtů. Nejčastěji se vás jeho pomocí někdo snaží okrást. Obezřetnosti v těchto případech není nikdy dost.
  5. Můžete si trochu lépe nastavit soukromí zneviditelněním profilové fotografie, tu ostatně nemusíte vůbec nahrát, a vypnutím informace o tom, kdy jste byli naposledy online a kde se nacházíte.

Podklady ke stažení

Videa