Zpět na webový portál

Instagram – jak nastavit soukromí (5/9)

Instagram je enormně oblíbený mezi dětmi a mládeží. Jde o síť založenou primárně na fotografiích a videích. Ty mají i podobu Stories – příspěvků, které za 24 hodin po zveřejnění mizí.

  1. Zejména dětské účty je na Instagramu důležité uzamknout a nastavit je jako neveřejné. A pak pečlivě prověřovat všechny žádosti o sledování i to, co dítě samo sleduje.
  2. V profilové informaci by nikdy neměla být informace o věku, bydlišti, ani žádné další soukromé informace. U dítěte by v profilové fotografii nemělo být vidět, jak vypadá.
  3. Nechcete-li aby Facebook věděl, který Instagram je váš, vyhněte se propojení s Facebookem. Nedávejte Instagramu ani vaše telefonní číslo.
  4. V sledujících i v příspěvcích se vám budou objevovat podvodné účty, spam, porno a řada dalších podivných věcí. Důsledně je nahlašujte a blokujte. Komentáře si můžete nastavit tak, aby vám mohli reagovat pouze ti, které sledujete nebo oni sledují vás.
  5. Stejně jako u ostatních účtů je potřeba pečlivě chránit přihlašovací údaje a ideálně používat dvoufázové ověření. Účty na Instagramu se ve velkém kradou.
  6. Vaše fotky a videa na Instagramu nejsou chráněné proti stáhnutí a zneužití, nikdy byste tam neměli dávat věci, které nepatří na veřejnost.
  7. Instagram má přímé zprávy, obdobu chatu na Facebooku, ani ty nejsou bezpečné.
  8. U fotografií si hlídejte geolokační informace, jinak každý může zjistit, kde se běžně pohybujete.
  9. Na Instagram nepatří záplava fotografií vašich dětí.

Podklady ke stažení

Videa