5/5 Reklama

Reklama na internetu – tipy pro rodiče a učitele

Už od malička s dětmi o reklamě mluvte a ukazujte jim ji na různých případech. Na začátku to nejlépe půjde s televizí, tamní reklamní předěly jsou snadno poznatelné. Později můžete přejít na internet a reklamní bannery. Ve vyšším věku přidejte fakt, že reklama používá k dalšímu cílení informace, které o dítěti ví z jeho sociálních sítí a chování na internetu.

Skrytá reklama se netýká jen nedostatečně označených příspěvků influencerů. Filmy a hudební videa se jí doslova hemží. Tzv. product placement je další slovní spojení, které by každý měl mít ve svém slovníčku. Jde o formu skryté reklamy, kdy jsou produkt nebo služba jakoby náhodou přítomné v záběru.

Zaujalo něco vaše dítě z reklamy? Hodně by vám mohlo pomoci, když děti necháte spořit z kapesného a příležitostných výdělků na vytouženou věc. Zjistí, že všechno má svou cenu a že není tak lehké peníze vydělat.

Učitelé už ví, že hodně dětí si zhruba od čtvrté až páté třídy myslí, že je dobré být youtuberem, že je to záruka úspěchu, jde o legraci, která navíc vydělá peníze. Děti netuší, jak technicky, znalostně i finančně náročné je to podnikání. Skutečně úspěšných youtuberů a kanálů je jen velmi málo, statisíce a miliony dalších spíš živoří nebo o nich téměř nikdo neví.