Zpět na webový portál

Reklama na internetu – tipy pro rodiče a učitele (5/5)

Už od malička s dětmi o reklamě mluvte a ukazujte jim ji na různých případech. Na začátku to nejlépe půjde s televizí, tamní reklamní předěly jsou snadno poznatelné. Později můžete přejít na internet a reklamní bannery. Ve vyšším věku přidejte fakt, že reklama používá k dalšímu cílení informace, které o dítěti ví z jeho sociálních sítí a chování na internetu.

Skrytá reklama se netýká jen nedostatečně označených příspěvků influencerů. Filmy a hudební videa se jí doslova hemží. Tzv. product placement je další slovní spojení, které by každý měl mít ve svém slovníčku. Jde o formu skryté reklamy, kdy jsou produkt nebo služba jakoby náhodou přítomné v záběru.

Zaujalo něco vaše dítě z reklamy? Hodně by vám mohlo pomoci, když děti necháte spořit na vytouženou věc z kapesného a příležitostných výdělků. Zjistí, že všechno má svou cenu, a že vydělat potřebnou částku není tak lehké.

Učitelé už ví, že hodně dětí si zhruba od čtvrté až páté třídy myslí, že je dobré být youtuberem, že je to záruka úspěchu, jde o legraci, která navíc vydělává peníze. Děti netuší, jak technicky, znalostně i finančně náročné je to podnikání. Skutečně úspěšných youtuberů a kanálů je jen málo, statisíce a miliony dalších spíš živoří nebo o nich skoro nikdo neví.

Videa