Zpět na webový portál

Děti reklamu nepoznají (4/5)

Reklamu na internetu mnohdy nepoznají ani dospělí. U dětí je to ještě komplikovanější v tom, že nemají potřebné zkušenosti.

Navíc je manipulují přímo jejich vrstevníci. Youtubeři a instagrameři jsou zhruba stejně staří a svým obsahem ovlivňují stovky tisíc lidí. Jsou mezi nimi zodpovědní, ale i nezodpovědní jedinci. Proto je na rodičích, aby sledovali, na koho se vlastně jejich děti dívají.

Nepočítejte s tím, že zákaz YouTube nebo Instagramu něco změní. Děti si přístup k nim najdou i bez vás díky spolužákům a kamarádům.

Děti reklamu u youtuberů nepoznají, považují ji za zábavu. Bez nápovědy ji pozná jen jedno dítě z deseti. Instagram a další sociální sítě už zavádějí opatření a nutí influencery sponzorovaný obsah označovat, malé označení se ale snadno přehlédne. Jak by měla vypadat reklama na sociálních sítích?

Videa