1/5 Reklama

Úvod do tématu

Illustration

Na internetu je podstatně obtížnější poznat reklamu, než například v televizi, rádiu a tisku. Regulace reklamy ve standardních médiích je totiž přísnější. Navíc oficiálních médií je v porovnání s internetem pouhá hrstka, takže je možné je kontrolovat.

S reklamou na  internetu je to složitější. Stačí se podívat na nejpopulárnější instagramery a youtubery, jejichž fotky i videa jsou plné neoznačené reklamy. Běžně propagují produkty a služby, za což dostávají zaplaceno, ale o téhle maličkosti vám pochopitelně neřeknou. Snaží se vzbudit pocit, že produkt či službu opravdu používají. Prolínání reklamy a zábavy je v tomto případě velmi markantní.

Skrytá reklama se ovšem netýká jen internetu. I tvůrci filmů, seriálů a hudebních videoklipů mají máslo na hlavě. Jejich díla se skrytou reklamou jen hemží. Přemýšleli jste někdy, proč ve filmu Sám doma musí Kevin od Santy dostat pár bonbonů Tic Tac? 

Obrázek internet

Podklady ke stažení

Máte dotaz, nápad nebo zájem o novinky?

Stačí nám napsat, nebo jen zaškrtnout souhlas k odběru novinek. O zbytek se postaráme.

Informace o zpracování osobních údajů, včetně informací o právech subjektů údajů a způsobech jejich uplatnění, jsou k dispozici v dokumentu Zásady zpracování osobních údajů.