Zpět na webový portál

Jak ověřovat fotografie (8/11)

V případě, že byste si chtěli ověřit fotografii, existuje hned několik nástrojů. Najdou vámi vybraný snímek a porovnají jej s dalšími fotografiemi na internetu. To se může hodit v případě, kdy si nejste jistí třeba tím, zdali je fotka opravdu aktuální. Stejně tak díky vyhledávání podezřelých vizuálů můžete narazit třeba na související článek, ve kterém už je jejich reálnost vyvrácena.

TinEye

Aplikaci TinEye najdete pod tímto odkazem. Kromě funkce vyhledávání uživatelé oceňují i funkci porovnání. Jak funguje zjistíte v tomto videu.

 

Google obrázky

Google obrázky pro vyhledávání snímků použil snad každý. Zkoušeli jste ale pomocí této stránky fotku ověřit? Funguje velmi podobně jako TinEye, navíc vám ale výsledky propojí i se stránkami z vyhledávače. Google obrázky najdete pod tímto odkazem.

 

InVID

Nejpokročilejší ze zmíněných nástrojů je InVID, který lze stáhnout jako rozšíření do prohlížeče. Můžete jej využít k vyhledávání obrázků přes další vyhledávače, kromě Google a TinEye třeba i Bing nebo Xandex. Mezi zajímavé funkce TinEye patří i možnost ověřování videí. Stáhnout si jej můžete na těchto stránkách.

Podklady ke stažení

Videa